Az Egyesült Királyságban egy tinédzser megunta, hogy az ügyvédek súlyos összegeket kérnek el a semmiért és készített egy robotügyvédet, aki ingyen ad jogi tanácsokat bárkinek.
2016. január 14. 12:48
p
0
0
0
Mentés
Joshua Browder robotügyvédes weblapja a donotpay.co.uk ma még főként a parkolócédulák, járművek bérlése és kölcsönzése, és a különböző biztosítások jogi problematikáit igyekszik megoldani a gyakorlatban. Úgy tűnik Angliában ezek azok amivel a legtöbben jogászhoz fordulnak napjainkban (mondjuk egy csomag elvesztése elég kínos dolog, ha értékes dolgunk van benne és a repülőtér nem vállalja a felelősséget vagy a fapados társaság). Maga az alkalmazás leginkább a Facebook Messengeréhez hasonlít, a kérdésekre válaszokat kapunk, ezek jogilag megalapozottak és mögötte egy mesterséges intelligencia rejtekezik (AI), aki folyamatosan tanul és a jogi adatbázisokat is töltik bele. Nyilván ez a megoldás azért is működőképes az Egyesült Királyságban, mert ott a szokásjog uralkodik, vagyis az előző döntések egyes esetekben a mérvadóak, nem egy merev törvénykönyv, mint hazánkban (ahol a német stílusú jog uralkodik).
Jelenleg a robotügyvéd 24 órás műszakban dolgozik, nemcsak időt takarít meg az ügyes-bajos jogi dolgokkal az azonnali válaszadással (kb. 1 másodperc alatt dob ki egy választ), de nem is kerül semmibe se az ügyfeleinek és nem okoskodik feleslegesen, mint magyar taláros kollégái. A robot folyamatosan fejlődik, az AI minden egyes üggyel okosabb lesz és frissíti is folyamatosan az adatbázisát a megfelelő jogi csatornákon keresztül is. A program egy halom kérdéssel igyekszik szűkíteni az adott problémát, hogy a legjobb megoldást választhassa az „ügyfele”. Bonyolultabb esetekben hús és vér ügyvédet is ajánl, illetve ki is lehet nyomtatni a tanácsát, amire hivatkozhatunk is a megfelelő hatóságnál. Ha nálunk kezdene üzemelni egy ilyen robotügyvéd már másnap beperelnék, jogásznemzet a magyar és tudjuk sokat okoskodik, érdemes megnézni milyen „fontos ügyek” miatt dolgozik lassan a magyar bíróság a valóságban, csak a Markó utcába kell elsétálni és végignézni milyen tárgyalások is futnak egy nap.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.
A szír repülő után most újabb orbitális hazugsággal veszélyezteti az ország biztonságát. Így jutott a Tisza Párt a szír gépeltérítéstől a moldáv autós ámokfutásig.